Darmowa dostawa od 200,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Trzy aparaty w jednym smartfonie i niesamowita jakość zdjęć. Huawei P20 i P20 Pro mogą konkurować z Samsung S9 i iPhone X

2018-04-08
Trzy aparaty w jednym smartfonie i niesamowita jakość zdjęć. Huawei P20 i P20 Pro mogą konkurować z Samsung S9 i iPhone X

Trzy aparaty w jednym smartfonie i niesamowita jakość zdjęć. Huawei P20 i P20 Pro mogą konkurować z Samsung S9 i iPhone X.

Huawei P20 ma aparat wyposażony w dwie matryce. Pierwsza z nich jest kolorowa i ma rozdzielczość 12 megapikseli, zaś druga to model monochromatyczny o rozdzielczości 20 megapikseli. Huawei chwali się też dużym rozmiarem piksela (1,55 ym) i możliwością łączenia czterech pikseli w jeden w celu zbierania większej ilości światła. Dzięki temu telefon ma robić świetne zdjęcia nocne.

Huawei P20 Pro ma aż trzy tylne aparaty. Pierwszy ma kolorową matrycę 20 megapikseli, drugi to model czarno-biały o rozdzielczości 40 megapikseli, zaś trzeci to teleobiektyw z matrycą 8 megapikseli. Ten ostatni pozwala na uzyskanie zoomu optycznego 3x lub hybrydowego 5x. Jasność trzech aparatów wynosi kolejno f/1.6, f/1.6 oraz f/2.4.

W skład modułu aparatu dodatkowo wchodzi sensor temperatury barwowej, który odpowiada za dobieranie jak najlepszego balansu bieli. Huawei P20 Pro ma też nowy system laserowego, predyktywnego autofocusa. Aparaty zastosowane w nowych telefonach mogą nagrywać materiały wideo w rozdzielczości 4K i płynności 60 kl./s. Nie zabrakło tu obsługi Super Slow Motion (960 kl./s.) w rozdzielczości 720p. Funkcja ta pozwala na rozciąganie 0,2 s. materiału do długości 6 sekund.

Do tego dochodzi bodajże najbardziej zaawansowany układ zoomu na całym rynku mobilnym. Teleobiektyw zapewnia trzykrotnie większe powiększenie obrazu od standardowego obiektywu, ale to nie jest ostatnie słowo Huawei'a P20 Pro.
Zaimplementowane zostały też algorytmy sztucznej inteligencji, aparat nie tylko rozpozna fotografowany obiekt, ale też dobierze do niego tryb fotografowania. To oznacza, że tryby pokroju portret, auto, krajobraz czy makro włączają się automatycznie

pixel